Ազգային ժողովի խորհուրդը դեկտեմբերի 5-ին գումարել է նիստ, որը վարել է ԱԺ փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը:
Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման չորրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու եւ դեկտեմբերի 6-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծերը:
Սահմանվել են նաեւ հերթական նիստերի օրակարգային հարցերի քննարկման հաջորդականությունը եւ տեւողությունը:
«Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության օրենսգրքում փոփոխություն եւ լրացում կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթի քննարկման տեւողությունը սահմանվել է մինչեւ երկու ժամ:

On December 5, the Council of the National Assembly, presided over the RA Vice President Ruben Rubinyan, convened a sitting.
The draft agenda on making addenda to the agenda of the fourth session of the NA eighth convocation and the draft agenda of the regular sittings to be convened on December 6 were debated and approved.
The sequence and duration of the debate of the agenda items of the regular sittings were also set.
The sequence of the debate of the package of the draft laws on Making Amendments and Addenda to the Tax Code of the Republic of Armenia and on Making Amendment and Addenda to the Code of the Republic of Armenia on Administrative Offenses was set up to two hours.